Pieniądz rządzi światem

Jakie są koszta kredytu SMS?

Kasa z SMS Kredyt

W ostatnim czasie niezwykle często można usłyszeć o pożyczkach SMS. Jednak zazwyczaj pomijany jest prawdziwy koszt takiej formy kredytu, a jest to niezwykle ważna informacja dla klientów. W tym artykule postaram się omówić ile kosztuje tego typu kredyt. Wszystkie informacje czerpałem z serwisu: pozabankowiec.pl/472/mini-credit-opinie-pytania-odpowiedzi/.

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że cena pożyczki głównie zależy od firmy, która go oferuje. Z tego powodu nie będę opierał się na pojedynczej ofercie, lecz na 2 różnych, a dokładniej mówiąc na ofertach kredytowych: SMS Kredyt i VIA SMS. To uczyni ten artykuł bardziej rzetelnym.

Kasa z SMS Kredyt

Na samym początku powinniśmy wiedzieć, że koszt kredytu zależy od czasu na jaki kredyt zaciągamy. Domyślnym okresem w przypadku pożyczek SMS jest jeden miesiąc. Dlatego podam wam jakie są ceny kredytu dokładnie na taki czas.

SMS Kredyt posiada oprocentowanie o wysokości 25,5 %. Oznacza to, że biorąc pożyczkę na 200 złotych po miesiącu zostaniemy zmuszeni oddać 251 złotych. Koszt kredytu w takim przypadku wyniesie pięćdziesiąt jeden złotych.

VIA SMS ma dużo niższe oprocentowanie, które wynosi 12,5 procent. Czyli pożyczając 200 złotych będziemy musieli oddać 225 złotych, czyli koszt kredytu będzie równa dwadzieścia pięć złotych.