Pieniądz rządzi światem

Zadbaj o swoją dobrą przyszłość finansową już dzisiaj

Kredyt

Każdemu marzy się bogactwo, lecz tylko pojedyncze osoby wiedzą, że ich przyszłość finansowa w znaczącym stopniu zależy od aktualnych wyborów. Gdy chcemy w niedalekiej przyszłości polepszyć własne zdolności finansowe to nie możemy tego przekładać na jutro tylko musimy zająć się tym od razu. Zadbanie o swoją przyszłość finansową nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać, wystarczy, że będziemy żyć według pewnych reguł, które omówię w dzisiejszym wpisie.

Wcześniej wspomniane zasady polegają przede wszystkim na oszczędzaniu oraz unikaniu pożyczek z oprocentowaniem. Mimo wszystko w aktualnych czasach niezwykle popularne jest życie na kredyt. Wszyscy chcemy żyć poza swój stan, a obszerna oferta pożyczek różnych banków umożliwia to, z tego powodu dużo osób decyduje się na finansowanie drogich zakupów pożyczkami zamiast oszczędzać gotówkę oraz nabywać dobra dopiero gdy uzbieramy odpowiednią sumę.

Kredyt

Jednak pożyczki nie są tak wspaniałe jak w ulotkach reklamowych. Najważniejsze żeby zapamiętać, że kredyty w rzeczywistości nic nam nie dają, a tylko podnoszą koszt dóbr, które nabywamy. Oczywiście dzięki nim jesteśmy w stanie coś kupić dużo szybciej niż gdybyśmy korzystali jedynie z zaoszczędzonej gotówki. Jeśli zdołamy przezwyciężyć to przyzwyczajenie i zamiast brać kolejne pożyczki bankowe będziemy oszczędzać to już po kilku latach zobaczymy sporą poprawę naszych oszczędności.