Pieniądz rządzi światem

Kiedy sięgnąć po pożyczkę w banku?

Doradca

Pożyczki gotówkowe to bardzo dobry sposób na pokrycie nieplanowanych, ale pilnych kosztów. Jednak zanim weźmiemy pożyczkę bankową powinniśmy uświadomić sobie, że jest on związany z dość sporymi wydatkami. Oprocentowanie pożyczek bankowych pomimo iż jest na najniższym poziomie od kilku lat to ciągle jest duże. Decydując się na kredyt z kilkuletnim terminem spłaty będziemy zmuszeni oddać nawet raz więcej niż pożyczyliśmy. Z tego powodu powinniśmy sięgać po kredyty dopiero gdy nie mamy innego wyjścia.

Zanim zaciągniemy kredyt bankowy warto szukać pieniędzy gdzieś indziej, np. u rodziny. Pożyczka u znajomych ma ten plus, że będziemy musieli oddać dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Dzięki czemu jest to całkowicie darmowa forma kredytu, ale niestety nie każdy może na nią liczyć. Jeśli nikt z przyjaciół nie pożyczy nam pieniędzy prawdopodobnie będziemy musieli wybrać się do banku.

Doradca

Gdy jednak nie widzisz innej opcji od zaciągnięcia kredytu to polecam Ci pożyczkę Optima. Serwis: pozabankowiec.pl/370/tanie-swieta-pozyczka-poza-bankiem-oferta-optima-pozyczki/ zawiera wszystkie informacje jakie potrzebujesz o tym kredycie.

Powinniśmy także zastanowić się czy faktycznie potrzebujemy pożyczki. Jeśli wydatek nie jest pilny dużo lepiej zaczekać 2-3 miesiące i przez ten okres odłożyć trochę gotówki. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, lecz tak samo jak z pożyczką od rodziny, nie za każdym razem jest to możliwe.