Pieniądz rządzi światem

Zdolność kredytowa - czy można ją poprawić?

oprocentowanie

Jeśli staramy się o pożyczkę w banku zostajemy przez bank oceniani. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości terminowej spłaty zaciąganego kredytu. Gdy w oczach banku nasza zdolność kredytowa będzie nieprzekonywająca to bank obniży kwotę kredytu jaką zgodzi się nam udzielić albo w ostateczności odrzuci nasz wniosek. Gdy planujemy w przyszłości starać się o większy kredyt, przykładowo na budowę domu to warto już dzisiaj polepszyć własną zdolność kredytową.

Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zależna przede wszystkim od wielkości przychodów, a mimo wszystko tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżki w pracy. Na szczęście zdolność kredytowa jest też zależna od czynników, na które mamy duży wpływ. Niezwykle istotna jest historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte kredyty. Gdy chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie comiesięcznych rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie braliśmy kredytów to opłaca się zaciągnąć nawet nieduży kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć sobie pozytywną historię kredytową.

oprocentowanie

Gdy jednak nie masz czasu na poprawę swojej zdolności kredytowej to powinieneś zaznajomić się z kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tego kredytu znajdziesz w witrynie: soho credit opinie.

Swoje szanse na kredyt możemy też zwiększyć poprzez uruchomienie konta osobistego w banku, w którym chcemy starać się o pożyczkę. Jednak taki rachunek bankowy powinien być aktywny, oznacza to że muszą na niego wpływać nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do przedstawionych reguł to możemy kilkukrotnie powiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.